Aktualności

Kwestie dotyczące dowodów w postępowaniu karnym uregulowane są w kodeksie postępowania karnego (w skrócie: kpk). Jednymi z najpopularniejszych dowodów w postępowaniu karnym są wyjaśnienia oskarżonego, oraz przesłuchanie świadków. Szczególnym typem przesłuchania świadków jest okazanie i konfrontacja. Składanie wyjaśnień nie jest obowiązkiem oskarżonego, lecz jego prawem.

Rozwód to niezwykle trudne i emocjonujące przeżycie dla obydwu stron. Z reguły poprzedzony jest wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami takimi jak kłótnie, zdrady, poczucie odrzucenia przez partnera, poczucie nadmiernego wykorzystywania itd. Sytuacje te mogą trwać miesiącami, a nawet latami.

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą może prędzej czy później spotkać się z nieuczciwymi klientami, lub kontrahentami, którzy nie będą chcieli płacić swoich zobowiązań. W przypadku, gdy zawiodą wszystkie dostępne możliwości warto skorzystać z usług renomowanej Agencji detektywistycznej. Detektywistyczna windykacja należności przeprowadzana jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników.

Od tego, jaki materiał dowodowy przedstawimy w toczącym się przed Sądem procesie cywilnym, zależy przebieg postępowania i jego finał, czyli orzeczenie wydane przez Sąd. Przedstawienie sądowi wiarygodnych i rzetelnych dowodów zawsze zwiększa szanse na wygranie sprawy i na uzyskanie korzystniejszego wyroku przez stronę, która okaże niepodważalny materiał dowodowy. 

Oprócz klasycznych usług detektywistycznych jak zbieranie materiałów dowodowych profesjonalni detektywi oferują czyszczenie nagrań z zakłóceń czy wykonywanie stenogramów. Na życzenie klientów sporządzone zostaną stenogramy z różnego rodzaju konferencji, obrad, posiedzeń lub rozmów. Przygotowane stenogramy lub nagrania mogą posłużyć jako materiały dowodowe w rozprawach sądowych.