Aktualności

Internet daje mnóstwo możliwości, ale równie wiele potrafi zabrać, o czym przekonują się ofiary nowej formy przestępstw, jakie uprawiają tzw. catfish - w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego "koci łowcy ryb" - oszuści matrymonialni, którzy potrafią od swoich ofiar wyłudzić ogromne pieniądze, zanim ktokolwiek zorientuje się, że ma do czynienia z przestępcami.

Kim jest tajemniczy klient, którego coraz chętniej wykorzystują firmy chcące sprawdzić jakość obsługi i lojalność swoich pracowników? To osoba, która wciela się w potencjalnego klienta zainteresowanego usługami lub produktami firmy i wchodząca w bezpośredni kontakt z jej pracownikami.

Współczesna technologia niesłychanie ułatwia życie, ale potrafi być także zawodna. Czujemy się bezpiecznie w świecie zsynchronizowanych urządzeń, jak telefon, tablet czy komputer, korzystając z możliwość synchronizacji ich ze sobą i korzystania w dowolnym miejscu i czasie ze zgromadzonych danych. Problem zaczyna się w momencie awarii urządzenia i braku regularnie przeprowadzanego backupu na dysk zapasowy.

W dobie nawiązywania znajomości przez internet, za pośrednictwem portali randkowych, które często służą przedstawieniu samego siebie w jak najlepszym świetle, oszustwo matrymonialne jest, niestety, coraz częstszym zjawiskiem.

Konkurencja to słowo wywodzące się z języka łacińskiego, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza "biec razem" Według słownikowej definicji jest to mechanizm, który pozwala wszystkim uczestnikom procesów gospodarczych osiągać jak największe korzyści. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej mamy do czynienia z nieuczciwą konkurencją, która nie gra według zasad fair play.