Aktualności

Aktor Bronisław Cieślak, odtwórca głównej roli  Sławomira Borewicza w serialu kryminalnym "07 zgłoś się", oraz odtwórca roli detektywa Malanowskiego w paradokumencie „Malanowski i partnerzy" Twarzą Biura Detektywistycznego DETEKTYW KOCZANOWSKI

 

Ujawniamy szokujące nagrania z Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Na jednym widać starszą kobietę leżącą na przesiąkniętym moczem łóżku w brudnym pampersie. Na innym - słaniających się na nogach pacjentów, którzy padają na ziemię na oczach pielęgniarki. Po tym, jak kilku pacjentów szpitala zmarło wkrótce po jego opuszczeniu, prokuratury badają, czy wpływ na to miały podawane im wcześniej leki.

Zdrada małżeńska jest częstym powodem rozwodów i rozpadów związków. W dzisiejszych czasach wielu z nas skupia się na rozwoju kariery zawodowej, zapominając przy tym o bliskich. Takie zaniedbania w związkach często przyczyniają się do zdrady.

Gdzie on / ona mnie zdradza

Statystyki mówią, że najwięcej zdrad nie ma miejsca na wakacjach, w sanatoriach czy ośrodkach uzdrowiskowych - Polacy najczęściej zdradzają w miejscu, gdzie spędzają najwięcej czasu - w pracy. Jest to spowodowane tym, że coraz bardziej miesza się życie zawodowe z prywatnym. Większość romansów powoduje rozpad związków, oczywiście pod warunkiem, że zostaną wykryte.

Wywiad gospodarczy to uzyskanie, przetworzenie i udostępnienie informacji prawnych, handlowych, finansowych i ekonomicznych, dotyczących konkretnego przedsiębiorstwa, wykonywane na zlecenie innego podmiotu gospodarczego. Zazwyczaj wywiad zleca się przez przystąpieniem do współpracy między podmiotami gospodarczymi, żeby zdefiniować ryzyko strat i ewentualnego odzyskiwania należności. Bardzo często niewłaściwie mylony z "szpiegostwem przemysłowym", a jest to uczciwa i zgodna z literą prawa metoda sprawdzenia kontrahenta biznesowego.

Głównym zadaniem wywiadu gospodarczego jest ochrona przedsiębiorstwa przed stratami wynikającymi z nawiązania współpracy z podmiotami, praktykującymi nieuczciwe działania w interesach. Profesjonalnymi wywiadami gospodarczymi zajmują się biura detektywistyczne.

Niebezpieczne odpady ze spalarni Krakowskiego Holdingu Komunalnego trafiły na budowę... stawu rekreacyjnego pod Będzinem - ujawnili reporterzy Polsatu. Wywozi je jedna z największych w Polsce firm w sektorze gospodarki odpadami, która ma również oddział w Krakowie.

Sprawie przyjrzała się agencja detektywistyczna „Detektyw Koczanowski”. Z jej ustaleń wynika, że codziennie z krakowskiej spalarni wyjeżdża od jednego do dwóch cementowozów. Rocznie wywożą kilkadziesiąt tysięcy ton niebezpiecznych odpadów w postaci pyłu, przypominającego cement. Zawiera on duże ilości metali ciężkich, chlorki i siarczany. Te zaś pochodzą z filtra komina, w którym umieszczono wapno, przechwytujące niebezpieczne związki chemiczne, aby podczas spalania nie dostały się do atmosfery. Cementowóz w zależności od pojemności cysterny mieści od 17 do 24 ton takiego ładunku.