Agencja detektywistyczna Koczanowski zajmuje się także szeroko pojętymi sprawami majątkowymi, czyli np. wykrywaniem majątku ukrytego.

Niewypłacalni dłużnicy, zazwyczaj zarejestrowani jako bezrobotni, nie posiadają majątku, przynajmniej w oczach komornika sądowego.

Detektyw Koczanowski skutecznie rozwiązuje takie problemy, ustala ukryty majątek dłużnika. Jest wiele metod, których dłużnicy używają do ukrycia swojego majątku - część z nich jest karalna i traktowana jako przestępstwo. W momencie zdobycia dowodów takich praktyk stosowanych przez dłużnika, ściganie go następuje z urzędu na wniosek poszkodowanego.

Wszelkie informacje zdobyte przez Agencję Detektywistyczną Koczanowski, takie jak: miejsce pracy dłużnika, również to ukryte (nielegalne), informacje o rachunkach bankowych, lokatach, obligacjach, akcjach i udziałach, są potrzebne podczas sprawy w sądzie.

Agencja Detektywistyczna Koczanowski na Państwa zlecenie przeprowadza działania operacyjne, mające na celu ustalenie wspomnianych powyżej składników majątkowych Państwa dłużnika, jak również przeprowadzi rozpoznanie mające na celu sprawdzenie wiarygodności przyszłego Państwa partnera biznesowego. Z usługi określenia majątku korzystają się również małżonkowie, szykujące się do złożenia wniosku u rozwód z orzeczeniem o winie współmałżonka.