Żyjemy w cyfrowym społeczeństwie, gdzie praktycznie każdy ma dostęp do Internetu i aparatury umożliwiającej nagrywanie i przesyłanie danych na odległość. W sklepach internetowych łatwo kupić zminiaturyzowane urządzenia szpiegowskie, przez co jesteśmy dodatkowo  zagrożeni. Aparatura do kupienia na najzwyklejszym portalu handlowym może być niewielka, od kilku centymetrów do kilku milimetrów, co pozwala ją ukryć praktycznie wszędzie i czyni niemożliwą do wykrycia dla zwykłego człowieka.

Zagrożenia te tyczą się zarówno naszego prywatnego życia, jak i zawodowego - wyciek danych wrażliwych z firm np. do konkurencji może mieć zgubny wpływ na działanie naszej firmy a nawet doprowadzić do jej upadku.

W dzisiejszych czasach aparatura do posłuchu i filmowania potrafi być tak zminiaturyzowana, że jest praktycznie niewykrywalna dla nieprofesjonalnego oka. Dlatego wykrywaniem podsłuchów zajmują się prywatni detektywi. Ich praca polega na fizycznym i technicznym sprawdzeniu określonej powierzchni w celu wykrycia specjalistycznych urządzeń rejestrujących dźwięk i video, które potrafią nagrania przesyłać na odległość. Detektywi dokonują pomiarów, w celu przechwycenia sygnałów nadawczych tak cyfrowych, jak i analogowych, drogą radiową bądź przewodową.

Agencja detektywistyczna Koczanowski dysponując najnowocześniejszym sprzętem oraz niezbędną wiedzą i doświadczeniem na Państwa wniosek może sprawdzić i wykryć ewentualne zagrożenia wynikające z obecności sprzętu szpiegowskiego w Państwa domach i firmach.