Konkurencja to słowo wywodzące się z języka łacińskiego, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza "biec razem" Według słownikowej definicji jest to mechanizm, który pozwala wszystkim uczestnikom procesów gospodarczych osiągać jak największe korzyści. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej mamy do czynienia z nieuczciwą konkurencją, która nie gra według zasad fair play.

Świat biznesu przypomina obecnie dżunglę pełnią drapieżnych zwierząt, w której wygrywają osoby idące po trupach do celu. Wielu przedsiębiorców z różnych dziedzin gospodarki, zamiast szukać innowacyjnych rozwiązań oraz ulepszać swoje technologie i produkty, próbuje wyeliminować konkurentów nieuczciwymi metodami. Praktyki, które zazwyczaj stosuje nieuczciwa konkurencja, są niezgodne z prawem i mogą być karane.
Czujesz, że Twoja konkurencja postępuje nieuczciwie, próbując zbić Cię z rynkowej planszy, na której dominujesz? Nasza agencja pomoże Ci wrócić do gry i domagać się słusznej rekompensaty za straty, które poniosłeś w trakcie stosowania niemoralnych praktyk przez swoich konkurentów. Występowanie określonych symptomów może świadczyć o tym, że Twoja firma padła ofiarą działań nieuczciwej konkurencji. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim nagły spadek zainteresowania prowadzoną przez Ciebie działalnością oraz wycofywanie się ze współpracy stałych kontrahentów. Co za tym idzie możesz zaobserwować spadek zysków, problemy z pozyskiwaniem nowych klientów oraz ogólny brak zainteresowania ze strony potencjalnych adresatów działań Twojego przedsiębiorstwa.

Czym może to być spowodowane? Nieuczciwa konkurencja potrafi posunąć się do wykradania poufnych danych innych firm, manipulowania klientami, propagowania informacji niezgodnych z prawdą dotyczących innych działalności, jak również prowadzenia nieuczciwych i często niezgodnych z prawem działań marketingowych.

Ustawa z 16 kwietnia 1993 mówiąca o nieuczciwej konkurencji pozwala domagać się zasłużonej rekompensaty w przypadku firmy, której wizerunek ucierpiał poprzez praktyki stosowane przez nieuczciwą konkurencję. Jeżeli masz podejrzenia, że prowadzona przez Ciebie działalność również padła ofiarą takich działań, koniecznie skontaktuj się z naszą agencją detektywistyczną. Detektyw Koczanowski to firma z wieloletnim doświadczeniem, która dokładnie sprawdzi i wyjaśni wszelkie czyny stosowane przez nieuczciwą konkurencję. Wykorzystujemy sprawdzone metody i dostarczamy dowody niezbędne podczas procesów sądowych, które pomogą Twojej firmie z powrotem stanąć na nogi.