W dobie nawiązywania znajomości przez internet, za pośrednictwem portali randkowych, które często służą przedstawieniu samego siebie w jak najlepszym świetle, oszustwo matrymonialne jest, niestety, coraz częstszym zjawiskiem.

Jego ofiarą padają najczęściej kobiety, szukające prawdziwej miłości, samotne, rozwiedzione lub tracące już nadzieję na znalezienie właściwego partnera życiowego, a więc tym bardziej podatne na gładkie słowa i zapewnienia o miłości, które łatwo prowadzą do omamienia ofiary.
Celem oszustwa matrymonialnego, podobnie jak wszelkich innych oszustw, jest celowe wprowadzenie ofiary w błąd przez przedstawienie jej nieprawdziwej wersji zdarzeń w nadziei uzyskania jakichkolwiek korzyści materialnych. Wśród oszustów matrymonialnych zdarzają się więc osoby próbujące wyłudzać od osoby zapewnianej o wielkiej miłości pieniądze na przykład na leczenie osoby chorej w rodzinie, na ratowanie firmy czy też na bilety i powroty do kraju, gdzie znajduje się osoba oszukiwana. Ten ostatni przypadek ma miejsce często w przypadku wakacyjnych romansów nawiązywanych w egzotycznych krajach, w których kwitnie namiętność, podsycana przez kolejne listy, w których ukochany zapewnia o rychłym przyjeździe do kraju ukochanej pod warunkiem otrzymania pieniędzy na bilet.

Jak ustrzec się oszustów matrymonialnych? Przede wszystkim zachować czujność i ostrożność, nie decydując się na pożyczki pieniężne osobom, które dopiero co poznaliśmy. Nie warto też wierzyć do końca w zapewnienia o wielkiej miłości czy opowieści o prywatnej firmie lub nieszczęściach rodzinnych. Tego typu osoby najlepiej sprawdzić przez znajomych, jeżeli akurat trafimy na taką możliwość. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na pożyczkę pieniężną, koniecznie zabezpieczmy sobie dowody jej wykonania w postaci kwitu podpisanego przez osobę, której to umożliwiliśmy. Każdy taki dowód obciążenia finansowego okazuje się potem bezcenny, jeśli konieczne jest odzyskiwanie pieniędzy na drodze prawnej.

Jeżeli już jednak zdarzyło nam się nieszczęście natknięcia się na oszusta matrymonialnego, licencjonowana agencja detektywistyczna Detektyw Koczanowski oferuje pomoc w kwestii ścigania i złapania tego typu osób. Nasi specjaliści prowadzą profesjonalne zbieranie dowodów dotyczących osoby podejrzanej, mogą prowadzić także jej dyskretną obserwację w celu ustalenia szczegółów prowadzonego życia, zweryfikować wszelkie źródła dochodu czy ustalić ukrywany majątek. Dysponujemy doświadczeniem i środkami umożliwiającymi pomoc nawet w pozornie niemożliwych do rozwiązania sprawach.