Kim jest tajemniczy klient, którego coraz chętniej wykorzystują firmy chcące sprawdzić jakość obsługi i lojalność swoich pracowników? To osoba, która wciela się w potencjalnego klienta zainteresowanego usługami lub produktami firmy i wchodząca w bezpośredni kontakt z jej pracownikami.

Tajemniczy klient a sprawdzenie rzetelności pracowników staje się w polskich przedsiębiorstwach powszechnie stosowaną metodą na udoskonalenie oferty w porównaniu z konkurencją oraz badanie, na ile w codziennej pracy zatrudnionych osób można znaleźć zaangażowania i życzliwości, które przyciągają klientów.

Co prawda na rynku działa obecnie coraz więcej firm oferujących zatrudnianie tajemniczych klientów rekrutowanych na podstawie ogłoszeń, jednak w wyjątkowo delikatnych sprawach dotyczących kontroli wewnętrznej firmy warto powierzyć to zadanie wykwalifikowanej i licencjonowanej agencji detektywistycznej, której pracownicy mają szczególne doświadczenie w prowadzeniu spraw o wysokim stopniu poufności i wymagających wyczucia. Detektyw wcielający się w rolę tajemniczego klienta ma za zadanie zrealizować scenariusz ustalony w porozumieniu z właścicielem firmy, w którym nacisk zostaje położony na zagadnienia szczególnie ważne. Dzięki temu jest w stanie ocenić profesjonalizm i zaangażowanie pracownika, jego lojalność wobec firmy i wypełnianie w ten sposób obowiązków nie tylko sprzedażowych, ale także promocyjno- reklamowych. To bowiem zaufany, życzliwy pracownik staje się najlepszą wizytówką firmy powodując powrót do niej zadowolonych klientów.

W ramach realizowanego przez siebie scenariusza, tajemniczy klient może więc przeprowadzić kontrolę prawidłowego funkcjonowania punktu sprzedaży i przebiegu całego procesu sprzedażowego, ocenić zaangażowanie i lojalność pracownika, ustalić prawidłowy przebieg zastosowanych procesów promocyjnych, wykryć wprowadzanie do sprzedaży towarów nie znajdujących się w ewidencji czy ustalić, jak oferta danej firmy przedstawia się na tle konkurencji. Wszystko to pozwala zoptymalizować działania podejmowane na co dzień przez firmę oraz jej pracowników, aby jeszcze bardziej wyróżnić się na rynku i zaoferować już prawdziwym klientom jakość, dla której będą powracać właśnie do produktów lub usług danego przedsiębiorstwa. Licencjonowana agencja detektywistyczna Detektyw Koczanowski ma w swojej ofercie badanie firmy w roli tajemniczego klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi naszych pracowników, są one przeprowadzane wyjątkowo skutecznie i dyskretnie, zapewniając pożądane wyniki.